Popis areálu

Vybavení areálu

Areál koupaliště zahrnuje zázemí koupaliště, plavecký bazén, dětský bazén s vodním hradem, vířivý bazén kruhového tvaru, dojezdový bazén (pro budoucí tobogán), brodítka a plochy pro slunění a odpočinek.

Bazény

Všechny bazény jsou tvořeny železobetonovou konstrukcí opatřenou vyvařenou folií s přelivovými žlábky po okrajích pro odtok vody do akumulačních nádrží. Kolem ochozu venkovních bazénů, který ohraničuje bazény, jsou umístěny celkem 2 betonová brodítka se sprchami. Jedno brodítko je v provedení pro imobilní občany.

Plavecký bazén

25 x 10,5 m s hloubkou 1,1 – 1,6 m, prům. hloubka je 1,35 m, vodní plocha 262,5 m2

Dojezdový bazén nepravidelného tvaru

9,8 x 8,76 – (3,47 x 1,75)/2 s hloubkou 0,9 – 1,0 m, 82,57 m2

Dětský bazén

9,0 x 5,0 m s hloubkou 0,3 – 0,35 m, vodní plocha 36,2 m2 součástí bazénu je vodní atrakce

Vířivý bazén - vířivka

průměr bazénu 4,1 m s hloubkou 0,4 – 0,9 m, vodní plocha 13,2 m2

 

Teplota bazénové vody

Teplota vody v bazénech je solárními panely dohřívána do 280C

Okamžitou teplotu vody lze zjistit telefonicky

 

Kapacita

Okamžitá kapacita bazénů je 100 osob, okamžitá kapacita areálu je 400 osob

 

Plochy pro slunění

Pro slunění slouží plocha mezi plaveckým, dětským bazénem, vířivkou a dojezdovým bazénem. Tato plocha vydlážděna zámkovou betonovou dlažbou je ohraničena živým plotem. Zatravněné plochy pro slunění o velikosti 2 000 m2 jsou ostatní prostory kolem bazénů a zatravněné vyhrazené plochy s lavičkami.

 

Zázemí

Zázemí tvoří vstupní hala s pokladnou, odpočinková místnost pro personál, stanoviště plavčíků, sklad chemie, strojovna, technická a úklidová místnost. Pro návštěvníky je k dispozici sociální zařízení s WC a sprchami. Na plochách pro slunění jsou umístěny převlékací kabiny v počtu 10 kabinek.

 

Vstupní systém do areálu

 

Po zakoupení vstupenky přistoupí návštěvník k turniketu, vloží vstupenku do čtečky a po odblokování jej turniket lehkým tlakem těla na kovovou zábranu vpustí do areálu. V případě použití permanentky je postup stejný.

Návštěvník s kočárkem a osoby ZTP použijí pro vstup do areálu a odchod vstupní branku, která se odblokuje po vložení vstupenky do čtečky.

V případě zakoupení dopolední vstupenky (do 14.00 hodin), uhradí návštěvník celodenní vstupné a při včasném odchodu z areálu mu bude obsluhou pokladny vrácen rozdíl celodenního a dopoledního vstupného. Vstupenku si v takovém případě obsluha pokladny ponechá pro kontrolní účely.

V případě výpadku elektrické energie, nebo jiné závadě na vstupním systému, je prováděn výběr vstupného a ostatních služeb v hotovosti. V takovém případě je pro vstup i odchod využívána vstupní branka.

 

Služby

 

Občerstvení

Pro občerstvení návštěvníků slouží bufet s výdejním okénkem a zastřešenou terasou o ploše 50 m2 a vlastním sociálním zázemím. Provoz bufetu nezajišťuje provozovatel koupaliště. Provoz bufetu zajišťuje Roman Fráňa, Dolní Dubňany 102.

 

Úschovna

V areálu koupaliště lze využít k uložení cenných věcí uzamykatelných skříněk umístěných ve vstupní hale – placená služba

 

Slunečníky

U pokladny lze zapůjčit slunečníky – placená služba

 

Stolní tenis, ruské kuželky

V prostoru pláže je umístěn stůl na stolní tenis – placená služba a ruské kuželky – neplacená služba

 

Kvalita vody

Voda v bazénech se upravuje automatickým dávkováním schválených chemikálií, k desinfekci vody je používán chlornan sodný, k zajištění čirosti vody tekutý vločkovač GHC SUPER. Kvalita vody v bazénech je kontrolována pravidelně denně – hodnota PH se zjišťuje min. 1x denně, hodnota volného a vázaného chloru ve 4 hodinových intervalech. Jedenkrát za 14 dnů je prováděn chemický rozbor vody a jedenkrát měsíčně bakteriologický rozbor. Kvalitu bazénové vody sleduje dozorový orgán, kterým je Krajské hygienická stanice Jihomoravského kraje.

Voda ve sprchách mimo sprch u brodítek je napojena na veřejný vodovod, a proto není z hlediska provozovatele koupaliště blíže sledována